Program

 

Június 28., péntek

14.30 Csökmői Ifjúsági Fúvószenekar – Toborzó
Helyszín: Körös-áruház, átvonulás a Holnaposok szobrához
(Fő utca/Republicii u. 30, Szilágyi Dezső/Moscovei u 1.)
16.00 Szent László-szobor – koszorúzás
Helyszín: római katolikus püspöki palota kertje (Kanonok-sor /Șirul Canonicilor mellett)
16.30 Toronyzene a Csökmői Ifjúsági Fúvószenekar közreműködésével
Helyszín: nagyvárad-újvárosi református templom tornya (Kálvin János/Jean Calvin u. 1.)
17.00 Ünnepélyes megnyitó
Szent László-díjkiosztás nagycsaládosok részére
Közreműködik: a Székesegyház Szent László ének- és zenekara
Helyszín: Partiumi Keresztény Egyetem Díszterme (Teleki/Primăriei u. 27.)
16.00–20.00 Kézműves vásár
Helyszín: Rhédey-kert (Bălcescu Park)
17.30 A Csökmői Ifjúsági Fúvószenekar előadása
Helyszín: Rhédey-kert (Bălcescu Park)
18.00 Pócs Péter plakátkiállítása
Szervező: PKE Képzőművészeti Tanszéke
Helyszín: Gheorghe Şincai Megyei Könyvtár, Nagyvárad (Rulikovszki út/Armatei Române 1/A)
19.00 Borkóstoló – Seprődi József borász, Kis-Küküllő menti borvidék
Szervező: Zichy Ferenc Borklub, Nagyvárad
Helyszín: Rhédey-kert (Bălcescu Park)
21.00 Rúzsa Magdi-koncert
Helyszín: Rhédey-kert (Bălcescu Park)
23.00 Éjszakai labdarugó-kupa
Helyszín: Sportiskola (az Állatkert mellett, Rhédey út/Matei Basarab u. 30.)

Június 29., szombat

9.00–15.00 Főzőverseny. Fellépnek:
10.30 Csillagocska gyermekzenekar és népdalénekesei
11.00 Musica Profana régizene-együttes
12.30  Az Érmihályfalvi Bartók Béla Hagyományőrző Citerazenekar
14.00 Köröstárkányi Gyermekzenekar
Helyszín: Rhédey-kert (Bălcescu Park)
10.00–15.00 Gyermekprogramok
– Nemezelés, gyöngyfűzés, agyagozás, kavicsfestés, csillámpor-festés népi motívumokkal,
Szent László kardja és címere, mesejáték, Szent László fegyverei stb.
– Székelyföldi Legendárium: óriás társasjáték és meseszekér
– Mesesarok: kalandozás Szent László király birodalmában – mondák és legendák
Helyszín: Rhédey-kert (Bălcescu Park)
10.00 Szent László és városa, Nagyvárad – Gheorghe Gorun, Csomortányi István
Helyszín: Partiumi Keresztény Egyetem, Bartók-terem (Teleki/Primăriei u. 27.)
10.30 Nagyváradról elszármazottak találkozója – gyülekező, regisztráció
– Régi Nagyvárad – képeslap-kiállítás
– Összeállítás Boros Zoltán Nagyváradról szóló filmjeiből
– Boros Zoltán: Énekben hallottam – zenés könyvbemutató
Szervező: Pro Partium Egyesület, Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács
Helyszín: Partiumi Keresztény Egyetem Díszterme (Teleki/Primăriei u. 27.)
11.00 Városnézés magyar és román idegenvezetéssel
Idegenvezető: Moldován Gellért Lajos tanár
Gyülekezési hely: Rhédey-kert (Bălcescu Park)
13.00 Erdély nyugati ablakában, Nagyvárad és Bihar megye látványosságai – filmvetítés
Szervező: Varadinum Film Egyesület
Helyszín: Partiumi Keresztény Egyetem Díszterme (Teleki/Primăriei u. 27.)
15.00–19.00 Ismerd meg Szent László városát – vetélkedő
Szervező: Partiumi Keresztény Egyetem Diákszervezete
Moszkva Garden
15.00 Várlátogatás idegenvezetéssel
Idegenvezető: Pápay Zoltán vállalkozó
Gyülekezési hely: Góbé Csárda (Dobrogeanu Gherea u. 26.)
15.00 Dr. Szilágyi Ferenc: Közigazgatás a Partiumban – a honfoglalástól napjainkig; könyvbemutató
Szervező: Partiumi Magyar Művelődési Céh
Helyszín: Partiumi Keresztény Egyetem, Bartók-terem (Teleki/Primăriei u. 27.)
16.00 Hang-színek – válogatás nagyváradi zeneszerzők alkotásaiból
Szervező: Classic Arts Művészeti Egyesület
Helyszín: Partiumi Keresztény Egyetem, Bartók-terem (Teleki/Primăriei u. 27.)
17.00 Zenés születésnapi köszöntő
– Az ifjú W. újabb szenvedései – 40. évforduló
– Metropol Group – 45. évforduló
– Szabó József Ódzsa – 85. születésnap
– Weiss István fotókiállítása
Szervező: Szent László Egyesület
Helyszín: Szigligeti Színház, emeleti előcsarnok (Bémer tér/Piața Regele Ferdinand I. 6.)
17.00 Bloggerek a Partiumban
Helyszín: Moszkva Garden (Nagysándor József u. 1./ Aurel Lazăr, 1.)
17.30 Minden borban van egy nóta – borkóstoló. Koch Zsolt borász, Hajós-Baja borvidék
Szervező: Zichy Ferenc Borklub, Nagyvárad
Helyszín: Rhédey-kert (Bălcescu Park)
18.00 Cey-Bert Róbert Gyula: Atilla a hun üzenet
Könyvbemutató a Góbé Csárdában
Helyszín: Góbé Csárda (Dobrogeanu Gherea u. 26.)
18.00 Művészet, mint erőforrás
Szervező: PKE Képzőművészeti Tanszéke
Helyszín: Moszkva Kávézó (Szilágyi Dezső/Moscovei u. 8.)
19.30 Shakespeare Összes Röviden – S.Ö.R. – fergeteges komédia a debreceni Csokonai Színház művészeinek előadásában
Helyszín: Rhédey-kert (Bălcescu Park)
21.00 Operettest. Fellépnek: Bódi Marianna (szoprán, Magyar Állami Operaház, Budapest), Haja Zsolt (bariton, Magyar Állami Operaház, Budapest), Böjte Sándor (bariton, Csokonai Színház), Balla Melinda (Csokonai Színház)
Helyszín: Rhédey-kert (Bălcescu Park)

Június 30., vasárnap

10.00 Ökumenikus istentisztelet
Helyszín: nagyvárad-olaszi református templom (Ezredévi Emléktér/Libertății u.40.)
10.00–20.00 Kézműves vásár
Helyszín: Rhédey-kert (Bălcescu Park)
11.00–16.00 Gyermeksarok – Székelyföldi Legendárium: óriás társasjáték és meseszekér
Helyszín: Rhédey-kert (Bălcescu Park)
15.30 Néptánc- és kórustalálkozó. Fellépnek: Rezgő néptánccsoport – Belényesújlak; Kéknefelejcs néptánccsoport – Magyarremete; Pacsirták néptánccsoport – Mezőtelegd; Csillagocska néptáncegyüttes – Nagyvárad; Körös-Körül néptáncegyüttes – Komádi; Halmos László-kórus – Szent László-plébániatemplom; Érmihályfalvi Veres László Zsolt Városi kórus; Nagyváradi Asszonykórus; Váradi Dalnokok
Szervező: Magyar Polgári Egyesület
Helyszín: Rhédey-kert (Bălcescu Park)
16.00 A nemzet élő legendái – beszélgetés dr. Kemény Dénessel, a Magyar Vízilabda Szövetség elnökével, a magyar vízilabda-válogatott volt szövetségi kapitányával
Szervező: Janus Pannonius Szakkollégium
Helyszín: Partiumi Keresztény Egyetem Díszterme (Teleki/Primăriei u. 27.)
17.30 A magyarság szentje: Szent László király – Kiss-Rigó László szeged–csanádi megyés püspök előadása
Helyszín: Lorántffy Zsuzsanna Egyházi Központ (Ezredévi Emléktér/Libertății u.40.)
19.15 Klasszikus zenei hangverseny
Szervező: Classic Arts Művészeti Egyesület
Helyszín: Szent László-plébániatemplom (Szent László tér/Piața Unirii)
21.00 Csík zenekar és barátai: Lovasi András és Kiss Tibor – koncert
Helyszín: Rhédey-kert (Bălcescu Park)